Wielki sukces uczniów THM-u
2018-04-10
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Olimpiady
Znaczący  sukces odnieśli uczniowie Technikum nr 3 (dawnego THM-u) Sebastian Gałek  i Bartłomiej Duda, którzy w sobotę 24 marca 2018 zdobyli tytuły laureatów  XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w dziedzinie elektroniki i informatyki, uzyskując tym samym prawo do  ubiegania się o przyjęcie, bez postępowania rekrutacyjnego, na wszystkie wyższe uczelnie techniczne, wiele uniwersytetów i innych szkół wyższych.

Olimpiada składała się z trzech etapów. Po wstępnych eliminacjach szkolnych do drugiego pisemnego etapu olimpiady, który odbył się na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zakwalifikowało się 502 uczniów, w tym 86 uczniów z zakresu wiedzy elektronicznej i 130 w dziedzinie informatyki. Sebastian i Bartłomiej zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady, który odbył się w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 23 i 24 marca br. i składał się z części praktycznej, podczas której uczniowie musieli rozwiązać dwa zadania praktyczne oraz części ustnej, podczas której uczniowie, w obecności wszystkich uczestników, odpowiadali na wylosowane pytania.  Po etapie praktycznym obaj uczniowie zajęli, w swoich dziedzinach, 5 lokatę i zostali zakwalifikowani do części ustnej. Po zliczeniu wszystkich punktów nasi olimpijczycy zdobyli tytuły laureatów. Sebastian Gałek, którego opiekunem był nauczyciel przedmiotów zawodowych - mgr inż. Michał Gajewski, został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w dziedzinie elektroniki, natomiast Bartłomiej Duda, którego opiekunem był nauczyciel przedmiotów zawodowych - mgr inż. Marek Gawlik, został laureatem olimpiady w dziedzinie informatyki. W tym roku w olimpiadzie oprócz uczniów z Polski, brali także udział uczniowie z Litwy, Białorusi i Słowacji.