II i V miejsce w Finale Konkursu Programowania
2018-04-09
Dodał: p. Sylwester Szostak
Konkursy

W piątek 06 kwietnia w zawodach finałowych Konkursu Programowania zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu nasz reprezentant Mariusz Połetek z klasy 3Tia zajął wysokie II miejsce. Wyprzedził go tylko jeden uczeń z Piaseczna. Również wysoką lokatę bo V miejsce zajął nasz drugi finalista tych zmagań Marcin Łukasiewicz z klasy 3 Tib. Uczniowie mieli do rozwiązania bardzo trudne zadanie, wymagające dobrej znajomości zagadnień programowania, algorytmiki i umiejętności logicznego myślenia.

Zmagania finałowe były połączone z "Dniem IT" w WSH w Radomiu. Dla zawodników, i nie tylko, przygotowano szereg atrakcji (wystąpień, warsztatów, ciekawych stoisk z technologiami IT i elektroniką). Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z obsługi programów SolidWorks i PhotoShop, gdzie nasi uczniowie świetnie sobie radzili sobie z projektowaniem 3D.
Finalistom gratulujemy wyników, zdobytych cennych nagród i czekamy na przyszłoroczne potyczki z nadzieją na jeszcze lepsze miejsca.