Finał X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
2018-03-13
Dodał: Natalia Fitowska
Olimpiady
61 uczestników, 120 minut, aż 12 stron tabel i zadań – tak w liczbach prezentuje się finał 10 jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Etap centralny  odbył się 2 marca 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie 9 tysięcy uczniów.

Miejsce w finale Olimpiady wywalczyli sobie uczniowie Naszej Szkoły: Kacper Baran z klasy 3 Tlm, Piotr Niewiadomski i Maciej Wątor z klasy 3 Tl. Jako finaliści Olimpiady Logistycznej na trwale wpisali się w historię szkoły od tej najlepszej strony.

Praktyczne korzyści dla uczestników to między innymi zwolnienie z pisemnych części egzaminów z kwalifikacji zawodowych.
Szkolnym opiekunem Olimpiady jest Alicja Żuchowska.

Wstępne wyniki etapu centralnego będą znane 16 marca, zaś ostateczne podsumowanie Olimpiady i lista laureatów  będzie podana na uroczystej gali 13 kwietnia w Poznaniu.

Wyjazd uczestników do Poznania był okazją do zwiedzania tego pięknego miasta.  Mimo mroźnej pogody udało się zobaczyć kilka malowniczych zakątków.