VIII edycja Olimpiady Logistycznej
2015-11-04
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Olimpiady
Trwa VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do I etapu zgłosiło się ponad 8000 uczniów z 294 szkół w całej Polsce. 7 października odbył się I etap turnieju, w którym uczniowie zmierzyli się z 25 pytaniami testowymi. Wśród uczestników było 34 uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Znane są wyniki szkolnych eliminacji VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  W drugim etapie największego w Polsce turnieju wiedzy logistycznej znalazło się  587 uczniów ze 181 szkół ponadgimnazjalnych. Na najlepszych czekają miejsca w finale, który odbędzie się w marcu w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Na finał mają szanse uczniowie naszej szkoły, zakwalifikowani do II etapu olimpiady. Z klasy III Tl – dwanaście osób: Damian Kwiatkowski (29 p - najwyższy wynik w szkole), Nowak Marcin (28p), Kowalczyk Martyna (27p), Kordos Mateusz, Kotwicki Mikołaj (po 26p), Zakrzewski Bartłomiej (24p), Kolasa Adrian, Grzegorczyk Diana, Nochelski Jacek (po 23p), Kania Magdalena, Krupka Weronika i Spała Mateusz (po 22p). Z klasy IV Tlo - Wojtyła Agata (26p).

Przed nimi miesiąc intensywnych przygotowań do grudniowego etapu okręgowego, który zostanie przeprowadzony w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a oznacza to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców, wspierających organizację zawodów, którzy poszukują prawdziwych logistycznych talentów.

Szkolnym opiekunem i organizatorem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.

Etap okręgowy odbędzie się 1 grudnia. Uczniowie, którzy najlepiej poradzą sobie z zestawem 25 pytań wielokrotnego wyboru, zakwalifikują się do finału, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 4 marca 2016 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 15 kwietnia 2016 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna już od siedmiu lat skupia najzdolniejszych uczniów, przygotowujących się do zawodu logistyka. Jako organizator turnieju z radością obserwujemy rozwój i dalsze losy olimpijczyków, ich sukcesy zawodowe i osiągnięcia na studiach – podsumowuje Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Przy tej skali wydarzenia, awans do drugiego etapu i pokonanie ponad siedmiotysięcznej konkurencji to powód dumy.”

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.