SUKCES W KONKURSIE „POSTAW NA SŁOŃCE”
2017-11-26
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Konkursy
W październiku w Ministerstwie Środowiska odbyło się podsumowanie konkursu „Postaw na Słońce” zorganizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, w którym wzięło udział ponad 200 uczniów z całej Polski.
Projekt „Postaw na słońce” odbywał się już po raz trzeci. Jego celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.
Młodzi ludzie pracując w zespołach pod kierunkiem nauczyciela mieli za zadanie przedstawić praktyczne możliwości zastosowania paneli w funkcjonowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz budynków urzędowych oraz upowszechnienie tej wiedzy wśród społeczności lokalnych. Projekt realizowany był w formie międzyszkolnej rywalizacji.

W ramach projektu uczniowie brali udział w konkursach badawczym i filmowym. Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie nabyli wiedzę dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz samodzielnie przygotowali projekty instalacji. Organizowane były przez nich również konferencje, w których udział wzięło łącznie ponad 3 tysiące osób. Rezultatem prac uczestników konkursu filmowego było stworzenie ponad 50 reportaży, prezentujących funkcjonowanie instalacji OZE.
Naszą szkołę reprezentował zespół „Odnawialni”: Aleksandra Loranty, Kinga Brodawka, Klaudia Frączek i Marcin Szemraj (obecnie uczniowie klasy 3Tu) wspierani przez opiekuna – p. Radosława Moskala. Zajęli oni bardzo wysokie 7 miejsce w Polsce. Rezultatem ich pracy był m.in. 2 minutowy reportaż przedstawiający mikroinstalacje OZE, który można obejrzeć na Youtube (link: Odnawialne Źródła Przyszłością - spot konkursowy ,,Postaw na Słońce").
Ekipie „Odnawialni” gratulujemy i czekamy na więcej … :)