Finał krajowy XL OWEiE
2017-06-15
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Olimpiady
II miejsce w finale krajowym XL Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej zajął Michał Szwagierczak, uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu.
- Dwudniowy finał olimpiady odbył się w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu. Emocji i nerwów nie brakowało. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Drugie miejsce to też spory sukces - mówi Michał Szwagierczak, mieszkaniec Lipowej i uczeń THM-u.
Olimpiada rozgrywana była w 6 grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, elektroniki i informatyki medycznej, teleinformatycznej oraz informatycznej.

W Bieruniu rywalizowało 110 zawodników z 44 szkół z całej Polski, m.in. ze Szczecina, Krakowa, Lublina, Nowego Sącza, Warszawy, Rzeszowa, Tarnowa, Bydgoszczy, Białegostoku, Biłgoraju, Poznania.
Laureata do olimpiady przygotował nauczyciel mgr inż. Michał Gajewski. Gratulujemy.