Mistrzostwa Pierwszej Pomocy
2017-05-16
Dodał: Natalia Fitowska
Zawody
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się XXV Jubileuszowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Nasz zespół w składzie: Klaudia Frączek kl. 2Teu, Iga Kaczmarczyk kl. 4Tia, Natalia Fitowska kl. 2Tib, Krzysztof Dziewirz kl. 2Teu oraz Jarosław Oleksiak kl. 3Teu zajął 3 miejsce. Drużyna ratowników musiała się zmierzyć z m.in. udzieleniem pomocy w przypadku porażenia prądem w warsztacie mechanicznym, ciałem obcym w postaci gwoździa w dłoni, upadkiem z dachu wieżowca, atakiem padaczki czy krwotokami. Oprócz udzielania pomocy pozorantom, grupa miała również możliwość wcielenia się w rolę strażaka, pędzącego na pożar czy policjanta zabezpieczającego miejsce wypadku oraz wypisującego mandat. Opiekunem szkolnej drużyny ratowniczej jest dyr. Czesław Golis.