Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach Polski
2017-04-02
Dodał: p. Renata Kowalska
Konkursy

25 marca odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Górach Polski. Miejscem zmagań było II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Sobieskiego w Krakowie.
Nasza uczennica – Ania Zbrożyna z klasy 2 Tia znalazła się w gronie 20 finalistów z takich miast, jak: Kraków, Łódź, Chrzanów, Ostrowiec Św., Sandomierz i in.

Pytania konkursowe wymagały od uczestników ogromnej wiedzy z zakresu geografii, topografii, historii, geologii, fauny i flory Tatr i Podtatrza. Dodatkowo uczniowie odpowiadali na szczegółowe pytania z zakresu zasad zachowania się i pierwszej pomocy w górach.

Organizatorami konkursu było Polskie Towarzystwo Tatrzańskie oraz Tatrzański Park Narodowy. Do udziału w konkursie zachęciła i opiekę nad Anią sprawowała p. Renata Kowalska.
Gratulujemy.