DOMINIKA STARZOMCZYK LAUREATKĄ THM
2017-03-29
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Konkursy
23 marca 2017 r.  nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie międzypowiatowego konkursu plastycznego "Mały Książę" zorganizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs był skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Udział brali uczniowie ze szkół m.in. z Ostrowca Św., Kielc, Starachowic, Stąporkowa i Waśniowa. Spośród 77 prac, wykonanych przez amatorskich artystów, 2 pochodziły z naszej Szkoły, a były to dzieła uczniów: Krzysztof Dziewirz - kl. 2 Teu i Dominika Starzomczyk – kl. 3 Teu.

Spośród wszystkich prac konkursowych, wyłoniono 5 laureatów i cztery osoby wyróżnione. Dominika Starzomczyk została laureatką tegoż konkursu. Zajęła drugie miejsce.

Uczennica Zespołu Szkół Nr 3 zaprezentowała pracę, która wymagała pochylenia się nad twórczością Antoine de Saint Exupery”ego w odniesieniu do arcydzieła literatury światowej "Mały Książę". Udział w artystycznym przedsięwzięciu, zawierającym ponadczasowe wartości jak wierna miłość, prawdziwa przyjaźń czy odpowiedzialność za drugiego człowieka, wymagał wspaniałego kunsztu artystycznego oraz niebywałej wrażliwości. Talent plastyczny Dominiki został doceniony i nagrodzony wspaniałą nagrodą rzeczową, dyplomem oraz podziękowaniem od Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Opiekunem oraz osobą inspirującą do podejmowania aktywności twórczej podopiecznych była  p. Agnieszka Niewadzi.