Konkurs literacki z okazji 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada
2017-03-28
Konkursy
27 marca 2017 r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literackiego, zorganizowanego przez Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach, Filia w Ostrowcu Św., na opowiadanie pt.: "Życie jest wielką podróżą, pełną wielu odkryć." Temat  opowiadania był inspirowany życiem i twórczością  Josepha Conrada, a "podróż" w tym przypadku, rozumiana była dość szeroko – podróż w czasie, przestrzeni, czy w głąb siebie.

Wśród  19 prac konkursowych, 6 należało do uczniów Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św., a były to osoby:
  • Aleksandra Loranty- kl. 2 Teu,
  • Klaudia Frączek – kl. 2 Teu,
  • Kinga Brodawka – kl. 2 Teu,
  • Krzysztof Dziewirz – kl. 2 Teu,
  • Norbert Głąbień – kl. 2 Teu,
  • Martyna Cichocińska – kl. 4 Tia.

Oprócz laureatów, wyróżniono 5 osób, w tym 2 z naszej szkoły ZS3:
Aleksandrę Loranty oraz Krzysztofa Dziewirza. Uczniowie ci, otrzymali nagrody rzeczowe wraz z pamiątkowymi dyplomami.

Opiekunami oraz osobami inspirującymi do podejmowania twórczej aktywności literackiej były: p. Agnieszka Niewadzi i p. Anna Jarominiak - Środoń.