Tatry Jej „niestraszne”…
2017-03-18
Dodał: p. Renata Kowalska
Konkursy
Zakończył się powiatowy, dwustopniowy etap Konkursu Wiedzy o Górach Polski, zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, Wydział Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ostrowca Św. oraz Publiczne Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Św.

17 marca odbyło się w Galerii Fotografii oficjalne podsumowanie zmagań konkursowych, gdzie przedstawiciel Starostwa Powiatowego – p. Antoni Maciejko i Urzędu Miasta - p. Ewa Nowak wręczyli uczestnikom, laureatom i ich opiekunom, pamiątkowe dyplomy, nagrody i podziękowania.

Przedmiotem konkursu była wiedza o Tatrach, Podtatrzu i zasadach zachowania się w górach. W części pisemnej konkursu, uczniowie mieli do rozwiązania test, składający się z 50 szczegółowych pytań, dotyczących różnych dziedzin: geografii, historii, turystyki, kultury, przyrody i zasad zachowania się w  górach.
W tej części wzięło udział czworo przedstawicieli naszej szkoły: Anna Zbrożyna (kl. 2 Tia), Michał Przysucha (kl. 2 Tia), Damian Dusza (kl. 2 Tia) oraz Piotr Laskowski  kl. 1 Tm), przygotowywani przez p. Renatę Kowalską.

Do etapu ustnego, w którym należało odpowiedzieć na 5 wylosowanych przez siebie pytań (w tym pytań sprawdzających orientację na mapach) zakwalifikowała się Ania Zbrożyna.
Miło nam poinformować, że w części ustnej  Ania zdobyła 4 miejsce w powiecie i  zakwalifikowała się do Etapu Ogólnopolskiego Konkursu, który odbędzie się 25 marca w Zakopanem.
W szranki konkursowe stanie 20 uczniów z kilku województw.

Gratulujemy Ani i mocno trzymamy kciuki za dobry wynik w etapie ogólnopolskim.