I edycja Olimpiady Statystycznej
2016-11-27
Dodał: Marcin Kotkowski
Olimpiady
W dniu 16 listopada 2016 r. w naszej szkole został przeprowadzony etap szkolny I edycji Olimpiady Statystycznej. Do pierwszego etapu przystąpiło 29 uczniów/uczennic. Zawody I stopnia przeprowadziła trzyosobowa Komisja Szkolna w składzie:

Mirosława Iracka- przewodnicząca
Katarzyna Pastuszka- członek komisji
Marek Gawlik- członek komisji

Uczestnicy w ciągu 45 minut rozwiązywali test on-line składający się z 29 pytań/ zadań o różnym stopniu trudności.

Obszar tematyczny testu był skorelowany z wybranymi zagadnieniami z następujących przedmiotów: matematyka, informatyka, statystyka, ekonomia, przedsiębiorczość i geografia.

Uczniowie z największą liczbą zdobytych punktów to: Piotr Wójtowicz kl. 4 Tia, Grzegorz Nowak kl. 4 Tib i Piotr Niewiadomski kl. 2 Tl. Oficjalną informację o zakwalifikowaniu się do zawodów II stopnia poda Komitet Okręgowy.