Finał Olimpiady Logistycznej
2016-03-09
Dodał: p. Alicja Żuchowska
Olimpiady
4 marca odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O najwyższe laury walczyli najlepsi młodzi logistycy z całej Polski. W Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał ogólnopolskiego turnieju dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, których pasją jest logistyka. W ostatnim, decydującym etapie VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej udział wzięło 58 uczniów z 41 szkół średnich, wyłonionych w dwuetapowych eliminacjach spośród ponad siedmiu tysięcy startujących w konkursie. Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentowali: Damian Kwiatkowski i Mikołaj Kotwicki z klasy III Tl.

Finał olimpiady składał się z trzech pytań problemowych, w których uczestnicy korzystali z zasobów zdobytej wiedzy do rozwiązywania zagadnień realnie występujących w przedsiębiorstwach. W tym roku m.in. wcielali się w rolę właściciela firmy transportowej, który miał obliczyć koszty i przychody ze swej działalności.

Każdy z finalistów może już czuć się zwycięzcą. Udział w centralnym etapie konkursu to zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego, cenne nagrody rzeczowe i szansa na dobry początek zawodowej kariery w logistyce. Osiągnięcia uczniów obserwują przedstawiciele przedsiębiorstw logistycznych, szykując dla najlepszych miejsca na praktykach i stażach.

O tym, kto najlepiej wykorzystał finałowe 150 minut i znalazł się na olimpijskim podium dowiemy się 15 kwietnia podczas gali ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Uroczystość tradycyjnie odbędzie się w siedzibie organizatora, tj. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Udział w finale Olimpiady Logistycznej to również okazja do zwiedzenia pięknego Poznania.

Opiekunem Olimpiady jest p. Alicja Żuchowska.