» Archiwum 2013

VI Olimpiada Innowacji Technicznych 2013
Kolejne 4 indeksy na wyższe uczelnie

5 czerwca 2013 r. w Centrum Konferencyjnym Targów Kielce odbyło się podsumowanie zawodów okręgowych VI Olimpiady Innowacji Technicznych. Olimpiada odbywa się w 4 kategoriach: pomysł techniczny, usprawnienie softwarowo-techniczne, pomoc dydaktyczna, pomysł ekologiczny.

Wzięli w nim udział dyrektor ZS nr 3 mgr Czesław Golis, mgr inż. Mirosław Adamczyk i mgr inż. Radosław Moskal, którzy w imieniu ucznia Piotra Żebrowskiego, przebywającego na praktyce w Hiszpanii, odebrali nagrodę za I miejsce w województwie w kategorii pomoc dydaktyczna. Piotrek wykonał pracę: pt. "Urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej" na bazie podzespołów elektronicznych przekazanych szkole przez firmę TME.

Podsumowanie zawodów ogólnopolskich VI Olimpiady Innowacji Technicznych odbyło się 7 czerwca 2013 r. w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej przy ul. Czackiego w Warszawie. Czterech uczniów naszej szkoły uzyskało tytuły finalistów zawodów centralnych zapewniając sobie tym samym indeksy na kierunki techniczne renomowanych wyższych uczelni oraz zwolnienie z części egzaminu z przygotowania zawodowego. W tym gronie znaleźli się:

1. Piotr Żebrowski (kl. 3 Tm) - kategoria pomoc dydaktyczna - "Urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej" - opiekunowie: mgr inż. Radosław Moskal, mgr inż. Mirosław Adamczyk, mgr Elżbieta Mendyk

2. Rafał Adamczyk i Paweł Krawiec (kl. 3 Tm) - kategoria pomysł techniczny - "Tani otwieracz do okien znajdujących się na znacznej wysokości" - opiekunowie: mgr inż. Witold Staszewski, mgr inż. Mirosław Adamczyk, mgr inż. Radosław Moskal

3. Paweł Karbowniczek (kl. 1 Tm) - kategoria pomysł ekologiczny - "Sprężarka z recyklingu" - opiekun: mgr inż. Radosław Moskal

www.powiat.ostrowiecki.eu: Podsumowanie zawodów okręgowych VI OIT..