» Archiwum 2006

"Polska w NATO"
IV edycja konkursu - etap wojewódzki - 18.11.2006r.

18.11.2006r. w Kielcach odbyła się IV edycja konkursu "Polska w NATO" - etap wojewódzki. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów:

• Dawid Nowak - kl. 2 Tib
  • Piotr Ćwik - kl. 2 Tib
  • Tomasz Nowicki - kl. 1 Te
Uczniów przygotowywał do konkursu mgr inż. Witold Staszewski - nauczyciel przysposobienia obronnego i mgr Rafał Gieras - nauczyciel historii.

Podczas konkursu uczniowie z różnych szkół województwa Świętokrzyskiego zmagali się z testem pisemnym z zakresu uczestnictwa Polski w NATO. Ostatecznie konkurs wygrała uczennica ze Starachowic, która będzie reprezentować nasze województwo na szczeblu centralnym tegoż konkursu. Do 3 miejsca naszemu reprezentatowi Dawidowi Nowakowi zabrakło jedynie 3 punktów. Oczekując na wyniki konkursu wszyscy uczestnicy zwiedzili jednostkę wojskową przygotowującą żołnierzy do misji pokojowych na różnych kontynentach świata.