» Archiwum 2013

Nasze spotkanie z Melpomeną
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Interesującym dopełnieniem poznania twórców i dzieł literackich jest zapoznanie się z przekazem teatralnym. W naszej szkole, w trosce o właściwą edukację kulturalną, corocznie organizowane są wyjazdy do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pani Renata Kowalska - organizatorka tych wyjazdów - zawsze stara się zachęcić uczniów do bliższego poznania teatru, obcowania ze sztuką, stara się również przygotować młodzież do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, rozwijać uczniowską wrażliwość na piękno żywego słowa i ekspresję kulturową.

8 października uczniowie klas 3 Tia i 3 Tm pod opieką wychowawców - p. Doroty Moskal i p. Rafała Gierasa - mieli okazję obejrzeć w krakowskim teatrze im. Słowackiego sztukę wybitnego francuskiego dramatopisarza - Moliera.

Spektakl pt.: "Chory z urojenia" cieszy się od kilku lat wielką popularnością wśród teatromanów. Nasi uczniowie mogli obejrzeć świetnie zagrane i ciekawie oprawione sceny oraz wysłuchać dialogów z dużą dawką inteligentnego i pouczającego humoru.

W roli tytułowej wystąpił jeden z najpopularniejszych aktorów - Andrzej Grabowski, który wykreował bohatera "z krwi i kości". Specyficzne i niewybredne poczucie humoru Andrzeja Grabowskiego sprawiło, że ta kreacja aktorska pozostanie na długo w pamięci widza. Po spektaklu, korzystając z pięknej słonecznej pogody, uczestnicy wycieczki zwiedzali okolice krakowskiego Rynku.