»  Informacje dla maturzystów

Organizacja Matury 2021 w czasie pandemii
2021-04-23
Dodał: p. Sylwester Szostak

W związku z organizacją Matury w trudnych czasach pandemii przedstawiam Państwu sposób jej przygotowania.

W dniach od 4 do 19 maja 2021 r. w naszej szkole będą odbywały się egzaminy ze wszystkich zadeklarowanych przez naszych uczniów przedmiotów.

Na egzamin mogą przyjść TYLKO TE OSOBY, które są zdrowe, nie mają temperatury, nie pozostają w kwarantannie, nie mieszkają z nikim kto jest w kwarantannie, nie miały w ostatnich dniach kontaktu z osobą u której stwierdzono COVID.

Na każdy egzamin uczniowie zgłaszają się do szkoły na godzinę przed czasem rozpoczęcia egzaminu. Oczekujemy na parkingu zachowując bezpieczne odległości. Do szkoły będziemy wpuszczani tylko wejściami od strony parkingu.

Do szkoły wchodzimy odpowiednim wejściem. Proszę sprawdzić w załączonych plikach do której sali zostali Państwo przypisani. Uczniowie zdający na Auli wchodzą wejściem od strony bramy wjazdowej, a przydzieleni do pozostałych sal wejściem od strony parkingu. Po zmierzeniu temperatury i zdezynfekowaniu rąk udajemy się do szatni i w wyznaczonym okienku zostawiamy ubrania i wszystkie niepotrzebne na egzaminie rzeczy. Każdy przynosi swoją reklamówkę jednorazową do której schowa swój telefon, torebkę czy inne przyniesione rzeczy i pozostawia to w szatni. Cały czas zachowujemy odpowiedni dystans.

Na 30 minut przed czasem egzaminu uczniowie czekają pod wyznaczoną salą cały czas w maseczkach i odpowiedniej odległości od siebie. Każdy przynosi dowód osobisty i przybory do pisania ewentualnie materiały zgodne z wykazem na stronie CKE (np. kalkulator prosty na matematykę). Nie przynosimy do szkoły zbędnych rzeczy.

Cały czas pozostajemy w maseczce. Podczas wpuszczania do sali mamy naszykowany w ręce dowód i długopis. Potwierdzamy podpisem wylosowany przez komisję numer stolika i poprawność numeru PESEL na liście oraz naklejkach kodowych. Udajemy się na wyznaczone miejsce. Dopiero po rozpoczęciu egzaminu będąc w swojej ławce można będzie zdjąć maseczkę. Zakładamy ją jeśli wzywamy do siebie członka komisji.

Po zakończeniu egzaminu opuszczamy szkołę, a wszelkimi uwagami staramy się dzielić poprzez swoje grupy na mediach społecznościowych. Nie gromadzimy się na terenie szkoły

Życzę połamania długopisów oraz bezpieczeństwa na egzaminach

Tomasz Łodej