» Archiwum 2014

Ostatnie starcie najlepszych młodych logistyków
Finał VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

7 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbył się finał VI Ogólnopolskie Olimpiady Logistycznej. 51 najlepszych uczniów techników logistycznych i spedycyjnych walczyło o indeks Wyższej Szkoły Logistyki, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych.

Wśród uczestników, jak zwykle licznie reprezentowany, Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Finaliści z naszej szkoły to: Paulina Grelewska (kl. III Tl), Katarzyna Strzyż (kl. III Tl) i Jakub Roślicki (kl. IV Tl).

Finaliści mieli do rozwiązania trzy zadania problemowe, dotyczące funkcji transportu w logistyce. Wcielając się w rolę właścicieli firm przewozowych podejmowali istotne ekonomiczne decyzje i kalkulowali koszty inwestycji. Pytania na tegoroczny finał przygotowali: Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Logistycznego, prof. US dr hab. Mariusz Jedliński oraz wykładowcy Wyższej Szkoły Logistyki - prof. WSL dr hab. Maciej Stajniak i dr Paweł Romanow.

Uczniowie, którzy najlepiej wykorzystali 120 minut przeznaczone na udzielenie odpowiedzi, mogą liczyć na olimpijskie podium. Na zwycięzców Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, miejsca na praktykach i stażach w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych oraz cenne nagrody rzeczowe. Ponadto każdy finalista jest zwolniony z pisemnej części egzaminu zawodowego.

"To prawdziwa przyjemność, gościć tak utalentowanych młodych ludzi w murach naszej uczelni - mówiła Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Uczestnicy olimpiady to prawdziwi pasjonaci logistyki. Cieszy nas możliwość rozwijania ich pasji i wiedzy. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości wielu z nich osiągnie zawodowy sukces."

Opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.