» Archiwum 2013

VI Olimpiada Logistyczna - etap okręgowy
Aula ZS3 - 5 grudnia 2013 r.

5 grudnia 2013 roku, punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się okręgowy etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zmagania drugiego etapu odbywały się jednocześnie w jedenastu ośrodkach w całym kraju. Po raz drugi gospodarzem etapu okręgowego olimpiady dla Polski południowo - wschodniej był Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szkoła została ponownie wyróżniona przez Organizatora Olimpiady za profesjonalizm w przeprowadzeniu imprezy oraz wysokie osiągnięcia uczniów w olimpiadzie.

Część oficjalną etapu okręgowego VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej otworzył dyrektor szkoły - Czesław Golis. Przybyłych gości powitał w imieniu Starostwa Ostrowieckiego Naczelnik Edukacji - Maciej Kuszewski. W imieniu Organizatora Olimpiady głos zabrał przedstawiciel Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu pan Mateusz Michalski. Życzenia olimpijczykom złożyła również opiekunka Olimpiady w Zespole Szkół nr 3 - Alicja Żuchowska.

W Ostrowcu zmierzyło się w zawodach 38 uczniów z jedenastu szkół: z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Janowa Lubelskiego, Tarnobrzega, Stalowej Woli, Staszowa, Sandomierza, Stąporkowa, Skarżyska i z ZS nr 1 oraz ZS nr 3 z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Zespół Szkół nr 3 reprezentowali uczniowie klas III i IV logistycznej: Paulina Grelewska, Katarzyna Strzyż, Paweł Burcy i Jakub Roślicki.

Przebieg olimpiady nadzorowała Komisja w składzie: dyr. Czesław Golis, Alicja Żuchowska, Renata Tor, Halina Myśliwiec oraz przedstawiciel Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu - pan Mateusz Michalski. Niezbędne informacje o olimpiadzie, organizatorach, sponsorach i uczestnikach były podane w formie prezentacji, przygotowanej przez wicedyrektora ZS3 - pana Piotra Leśniewskiego.

Na koniec olimpijskich zmagań uzdolnieni artystycznie uczniowie szkoły: Agnieszka Nowak, Magda Stępień i Janek Markot z zespołem zaprezentowali kilka piosenek. Ich występ zdobył uznanie wśród szkolnych uczestników olimpiady oraz wszystkich przybyłych gości.