» Archiwum 2013

VI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
Etap szkolny - aula ZS3 - 11 października 2013 r.

11 października 2013 roku rozpoczęła się VI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu przystąpiło około 7900 uczniów z całej Polski, w tym 51 osób z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy naszej szkoły to logistycy z klas drugich, trzecich i czwartej. Opiekunem olimpiady z ramienia szkoły jest pani Alicja Żuchowska.

Punktualnie o godzinie 11.00 w auli Zespołu Szkół nr 3 pod okiem komisji w składzie: Alicja Żuchowska, Ewa Kaleta i Mirosław Adamczyk logistycy rozpoczęli zmagania I etapu.

Do rozwiązania - 25 pytań testowych, a do wygrania bezpłatne studia w WSL, cenne nagrody rzeczowe, praktyki i staże w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych oraz zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego.

Pokonanie szkolnego etapu wymagało nie tylko ogólnej znajomości podstaw logistyki, ale także szczegółowej wiedzy dotyczącej międzynarodowych regulacji transportu drogowego, zasad organizacji transportu morskiego i lotniczego czy znajomości rodzajów dokumentów spedycyjnych, a to dlatego, że hasłem tegorocznej olimpiady jest rola transportu i spedycji w logistyce.

Wyniki z pierwszego etapu i decyzję o ewentualnym zakwalifikowaniu do etapu okręgowego poznamy do 31 października. Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych nasi logistycy nie zawiodą. Organizatorem jedynego tej rangi konkursu wiedzy dla przyszłych logistyków jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.