» Archiwum 2011

Olimpiada Logistyczna Kraków 2011
Patronat Honorowy - Ministerstwo Infrastruktury

9 grudnia 2011 roku odbył się okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Punktualnie o godzinie 11.00 w 10 okręgach Polski, młodzi logistycy rozpoczęli walkę o udział w finale olimpiady. Organizator przedsięwzięcia - Wyższa Szkoła Logistyki - ogłosi listę zwycięzców II etapu do 20 grudnia. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

18 uczniów z Zespołu Szkół nr 3 zmierzyło się ze swoimi kolegami z techników logistycznych z trzech województw: z małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Zawody zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 1 w Krakowie. Stanowiliśmy najliczniejszą grupę wśród 67 uczestników olimpiady.

W II etapie zawodów Zespół Szkół nr 3 reprezentowali uczniowie klas logistycznych: drugiej - Dominika Kalista i Norbert Mokwiński, trzeciej - Anita Banaszkiewicz, Tomasz Bucior, Dominika Czuba, Łukasz Gajek, Mateusz Gorgoń, Paweł Makowski, Krzysztof Mariański, Maciej Rutkowski, Paulina Tracz, Patrycja Zapalska oraz z klasy czwartej- Patyk Chruścicki, Konrad Kaczor, Michał Michalski, Justyna Nowak, Jakub Orłowski i Wioleta Potocka.

Chociaż emocje związane z pisaniem olimpiady już trochę opadły, to jeszcze słychać w powietrzu szept młodych logistyków konfrontujących swoje pytania z kolegami. Kto tym razem przejdzie do finału? Kto przygotował się najlepiej? Już niedługo poznamy odpowiedź na te pytania.

Stopień trudności w drugim etapie olimpiady został podniesiony. Olimpijczycy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Logistyczny łańcuch opakowań, planowanie wielkości partii produkcyjnej czy strategia "Just In Time" to niektóre zagadnienia z jakimi zmagali się uczestnicy. Oprócz części merytorycznej, olimpijczycy rozwiązywali zadania dotyczące między innymi obliczania zapasu zabezpieczającego.

Do etapu centralnego zostanie zakwalifikowanych 30 uczestników z całej Polski. Przygotowaniem uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. oraz organizacją wyjazdu zajmowała się p. Alicja Żuchowska. Po emocjach olimpijskich uczestnicy mieli okazje zwiedzić piękny, nastrojowy, świąteczny Kraków.

IV Olimpiada Logistyczna - finał w Poznaniu..