» Archiwum 2007

Konrad Kostępski - absolwent LP 2007
Do komputera usiadł gdy skończył 5 lat

Uczeń naszego Liceum Profilowanego (klasa 3Zi - zarządzanie informacją) Konrad Kostępski zajął II miejsce w Sesji Popularnonaukowej "Technologie informatyczne we współczesnym świecie", zorganizowanej w ZS3 już po raz czwarty. Jego praca znalazła uznanie w oczach przedstawicieli Politechniki Świętokrzyskiej i Polskiego Towarzystwa Informatycznego, którzy zasiedli w jury sesji. W sesji 2007 wzięło udział 25 drużyn z całego województwa świętokrzyskiego. Swoją pracę Konrad poświęcił systemowi zarządzania treścią stron www - CMS (Content Management System). Promotorem pracy był mgr inż. Witold Rogowski. Był to drugi udział Konrada w sesji - w roku 2006 do finału zakwalifikowała się jego praca "Adobe Photoshop - kreatywne narzędzie grafika komputerowego" (promotor mgr inż. Zbigniew Kaleta).

Konrad Kostępski (klasa III Zi) z ZS3 zajął II miejsce na sesji
KONRAD KOSTĘPSKI - SESJA 2007 - II m.

- Interesuję się projektowaniem stron www, chciałem rozwinąć swoje umiejętności, sprawdzić się wśród najlepszych - mówi. - W przyszłości planuję zostać administratorem sieci komputerowych lub projektować na zlecenie strony internetowe. Najpierw przede mną jednak matura, będę zdawał z matematyki, fizyki, j.angielskiego i j.polskiego. Potem chcę zdawać na Politechnikę Warszawską.

Internet w małym palcu

Praca o systemie CMS to największe jak dotychczas osiągnięcie Konrada.
- Chciałem pomóc przeciętnemu użytkownikowi komputera, który nie posiada żadnych umiejętności w zakresie projektowania stron www - opowiada o swojej pracy. - Za pomocą prostych w obsłudze kreatorów, czyli kilkoma kliknięciami myszki, można już stworzyć stronę internetową. Proste w obsłudze kreatory to w rzeczywistości wiele zaawansowanych skryptów PHP, które Konrad napisał samodzielnie. Godny podkreślenia jest fakt, że program nauczania dla klasy zarządzanie informacją nie obejmuje technologii CMS - uczeń wspomniane zagadnienia opanował samodzielnie. Jurorzy, przyznając Konradowi II miejsce podczas sesji 2007 wzięli także pod uwagę jego referat teoretyczny oraz sposób prezentacji.

Strona internetowa ZS3 - edycja V - 2006
V WERSJA STRONY WWW ZS3 Z 2006r.

Konrad Kostępski przygotował już wiele projektów, ale dotychczas nie brał udziału w wielu olimpiadach. Sporym dla niego osiągnięciem była praca przy V edycji strony internetowej naszej szkoły, gdzie wykonał wiele projektów graficznych i skryptów Javy. Ponadto prezentował region świętokrzyski w Poznaniu, za co otrzymał wyróżnienie.

Konrad wykonał również stronę o Fundacji Na Rzecz Wspierania Rozwoju Zespołu Szkół Nr 3.
- Zawsze stawiam na prostotę obsługi i nawigacji po stronie internetowej oraz na przejrzystość - mówi. - Chodzi o to, by była przyjemna dla oka. Strona szkoły jest w kolorystce niebiesko-zielonej. Każdy, kto się na niej znajdzie, uzyska potrzebne informacje o historii szkoły, różnych olimpiadach. Strona fundacji jest w podobnej kolorystyce i też od razu rzuca się w oczy.

Strona internetowa Fundacji - autor: Konrad Kostępski
STRONA WWW FUNDACJI ZS3 - 2005

Z komputerem od małego

Konrad zainteresował się komputerem, gdy skończył pięć lat. Napisał wtedy kilka cyferek i je wydrukował. Tak naprawdę zaczął interesować się informatyką, gdy miał 13 lat. Oprócz gier pociągały go wtedy różne programy graficzne, języki programowania. W wieku 15 lat zajął się stronami internetowymi.

Autorzy: E. Kubik, J. Bęben, I. Wąsik, K. Kostępski
PRAKTYKI BERLIN 2006 - STRONA WWW

- Konrad jest indywidualistą, chodzi swoimi drogami, to typowy naukowiec, chłopiec bardzo zdolny, co dało się zauważyć już w pierwszej klasie liceum profilowanego - mówi jego wychowawczyni Alicja Żuchowska. - Szczególnie interesuje się informatyką. Staramy się stworzyć mu warunki do rozwoju. Konrad pracuje także indywidualnie, samodzielnie rozwija swoje zainteresowania. Dużo dał mu wyjazd w ubiegłym roku na staż zawodowy do Niemiec. Z grupą kolegów przez trzy tygodnie przebywał w Berlinie, gdzie pod okiem informatyka przechodził szkolenie z tworzenia stron www w systemie Linux (PHP, MySQL. Flash). Spośród 16 uczniów Konrad był wtedy wyróżniającym się uczestnikiem stażu.

Autorzy: Sebastian Wierzbiński, Konrad Kostępski, Maksymilian Pawlik
FOLDER PREZENTUJĄCY ZS3 - PROJEKT 2006

Konrad wykonał wiele prac graficznych na potrzeby szkoły m.in. w Photoshopie i InDesign'ie. Wraz z kolegami z klasy 3 Zi pracował przy folderze dla gimnazjalistów reklamującym naszą szkołę. Projekty informatyczne Konrada oraz innych naszych uczniów znajdziesz tutaj.. Polecam też stronę www Konrada - www.webupdesign.ovh.org