» Archiwum 2012

"Wiemy, pamiętamy, nie zapomnimy"
Gra uliczna - 29 września 2012r.

29 września 2012 roku w naszym mieście odbyła się miejska gra uliczna "Wiemy, pamiętamy, nie zapomnimy" mająca na celu upamiętnienie 70 - rocznicy tragicznych wydarzeń na ostrowieckim rynku, gdzie 30 września 1942 roku podczas zbiorowej egzekucji hitlerowcy powiesili 29 mieszkańców miasta stanowiących jego patriotyczną, intelektualną i finansową elitę. Organizatorem przedsięwzięcia było Miejskie Centrum Kultury oraz Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

29 września w godzinach od 13.00 do 16.00 uczestnicy gry ulicznej mieli okazję dotrzeć do dwunastu miejsc związanych z martyrologią mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego w latach 1939-1944, a poprzez zbieranie punktów i wyrazów do hasła, a także kojarzenie faktów i rozwiązywanie zagadek opartych na najważniejszych wydarzeń z okresu okupacji hitlerowskiej dokładnie poznać ten okres naszych dziejów.

W grze zostały wykorzystane elementy rekonstrukcji historycznej (umundurowanie, rekwizyty i repliki uzbrojenia z czasów drugiej wojny światowej). Rozgrywka została przeprowadzona w kategoriach: zespołowej (do 3 osób) oraz indywidualnej.

Zwycięzcą miała być ta drużyna, która odwiedzi w określonym czasie wskazane w karcie gry miejsca i zdobędzie najwięcej punktów, bądź też ułoży na podstawie wskazówek zebranych w poszczególnych punktach gry końcowe hasło. W grze brało udział 12 drużyn w tym jedna z naszej szkoły. Skład drużyny Zespołu Szkół nr 3: Agnieszka Gajowik, Michał Heba, Jakub Budzeń. Opiekunowie: p. Katarzyna Pastuszka i p. Dariusz Granat. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali nagrody książkowe.

Więcej informacji na stronie mck.ostrowiec.pl