» Archiwum 2014

Warsztaty z doradztwa zawodowego
Wólka Milanowska - 25-26 lutego 2014 r.

W dniach 25-26 lutego 2014 r. grupa naszych dwudziestu uczniów, uczestniczących w projekcie "Edukacja zawodowa w praktyce", brała udział w warsztatach z doradztwa zawodowego. Zajęcia odbywały się w ośrodku edukacyjnym Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, który położony jest w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Wólka Milanowska.

W ramach dwunastogodzinnych warsztatów uczniowie mieli zajęcia z psychologiem i doradcą zawodowym. W nowoczesnej pracowni komputerowej mieli możliwość poznania specjalistycznych programów komputerowych, przy pomocy których rozwiązywali testy zawodoznawcze. Uczniowie poznali też zasady przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcami, a teoretyczną wiedzę mogli praktycznie wykorzystać do nagrywania własnych filmów - wyreżyserowanych rozmów kwalifikacyjnych.

Celem tych ćwiczeń było nabycie umiejętności rozpoznawania swoich mocnych stron w kontekście planowania własnej kariery zawodowej. Uczniowie doskonale sprawdzili się w roli filmowców i zostali wysoko ocenieni przez prowadzącą zajęcia. Wyjazd do Wólki Milanowskiej był dla uczniów bardzo atrakcyjny, o czym świadczy fakt, że tuż po powrocie, pytali o kolejne warsztaty wyjazdowe.

Podczas dwudniowego pobytu w Wólce Milanowskiej młodzieżą opiekowali się: p. Piotr Leśniewski oraz p. Zbigniew Kaleta.