» Program e-Twinning 2009

"Meine Familie, meine Schule und meine Stadt"
III edycja programu eTwinning w ZS3

e-Twinning e-Twinning

W roku szkolnym 2009/2010 szkoła nasza przystąpiła do kolejnego programu współpracy międzynarodowej e-Twinning, tym razem ze szkołą belgijską PIUS X Instytut - Zele. W projekcie bierze udział po 8 osób z Polski i z Belgii.

Polscy uczestnicy projektu to:

• Konrad Koneczny - 2 Tib
  • Przemysław Cielebąk - 2 Tib
  • Mateusz Lisiński - 2 Tm
  • Adrian Saratowski - 2 Tib
  • Damian Szczygieł - 2 Tib
  • Radosław Szczygieł - 2 Tl
  • Patryk Chruścicki - 2 Tl
  • Adrian Duda - 2 Tia
Uczniowie pracują pod kierunkiem p.Katarzyny Pastuszka i p.Dariusza Granata. Celem współpracy jest prezentacja szkoły i poznanie środowiska szkolnego rówieśników, doszukanie się różnic i podobieństw w systemie edukacji, obrzędach, życiu codziennym poszczególnych państw oraz nawiązanie serdecznych kontaktów z uczniami i nauczycielami z Belgii. Projekt polega na prowadzeniu korespondencji mailowej na różne tematy wyszczególnione poniżej. Uczniowie wymieniają się doświadczeniami, wrażeniami z życia codziennego rozwijając przy tym sprawności językowe, zaznajamiają się z inną kulturą. Doskonalą i rozwijają przy tym także znajomość technologii informatycznych w praktyce.
  • Schritt 1:
    (September-Oktober - November-Dezember)
    1. sich vorstellen, kenne lernen: ich und meine Familie - Fotos mit Text
    2. Ich wohne ..., meine Stadt ..., mein Land (Stadtfoto, Landkarte und Wappen mit Fahne)
    3. Meine Schule ... ( Fotos, Zeichnungen, die Räume, Personenbeschäftigung, Interviews mit den Schularbeitern, Schulwesen)
  • Schritt 2:
    (Januar - Februar - Marz)
    1. Kultur des Landes - Feste, Brauche und Sitten in unserem Land ( Weihnachten, Neues Jahr, Valentinstag, Fruhlingstag, Muttertag, Frauentag, Ostern usw)
    2. Wir wählen ein Thema und machen dazu eine Präsentation
  • Schritt 3:
    (April - Mai - Juni)
    1. Kulturtest entwerfen mit Fragen/die Partner lősen den Test
    2. Unterschiede und Ahnlichkeiten zwischen den Ländern feststellen
Kalendarium:
  • 22.09.2009 das Projekt wird angemeldet./ Projekt został zarejestrowany na platformie e-Twinning
  • 29.09.2009 die Schuler aus Belgien haben uns die e Mails gesendet./ Uczniowie z Belgii przysłali pierwsze maile. I w ten sposób rozpoczęła się współpraca.