» Archiwum 2012

Europejskie Słoneczne Dni 2012
9.05.2012 - pracownia automatyki i robotyki ZS3

Europejskie Słoneczne Dni to kampania promująca wykorzystanie energii słonecznej w Polsce. Po raz drugi w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni odbyły się w maju 2012r. Zespół Szkół nr 3 - THM w Ostrowcu Św. przystąpił, jako jedyna szkoła w województwie świętokrzyskim, do udziału w Kampanii Ekologicznej Słoneczne Dni Maj 2012. Należy zaznaczyć, że ta międzynarodowa impreza jest organizowana po raz drugi w Polsce.

Europejskie Słoneczne Dni - edycja II - maj 2012

Organizatorami kampanii ESD - Ostrowiec Św.-2012 byli nauczyciele przedmiotów zawodowych ZS nr 3 - THM mgr inż. Radosław Moskal (koordynator) i mgr inż. Mirosław Adamczyk. Patronat medialny na ESD w Ostrowcu Św. objęła Gazeta Ostrowiecka.

W dniu 9.05.2012r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół nr 3 - THM (pracownia automatyki i robotyki - sala 117) nastąpiło uroczyste otwarcie Kampanii "Europejskie Słoneczne Dni" w Ostrowcu Św. W ramach imprezy zostały zaprezentowane prezentacje multimedialne przedstawiające wykorzystanie energii słonecznej w gospodarstwie domowym oraz prace uczniów biorące udział w V Olimpiadzie Innowacji Technicznych - 2012, których tematyka jest ściśle związana z odnawialnymi źródłami energii i oszczędnością energii elektrycznej w budynkach użyteczności publicznej oraz każdym gospodarstwie domowym.

Zostały zaprezentowane również ekspozycje sprzętu, materiałów edukacyjnych i reklamowych firm produkujących panele słoneczne. Uczestnicy ESD - Ostrowiec Św.-2012 zostali zapoznani z możliwościami wykorzystania programu "Kolektorek" do projektowania instalacji solarnych. Zakończenie imprezy miało miejsce o godzinie 13:00.

ESD 2011 - zobacz relację z ubiegłego roku..