» Erasmus+ 2014

"Erasmus+ 2014" w ZS Nr 3
Zagraniczne praktyki zawodowe

W roku szkolnym 2014/15 zagraniczne staże zawodowe odbędą się w ramach projektu Erasmus+ 2014. Wartość projektu "Uczniowie Technikum Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim mobilni na europejskim rynku pracy" wynosi 150 662,00 euro. Powyższa kwota pozwoli na zrealizowanie miesięcznych praktyk zawodowych dla 60 uczniów klas III Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Praktyka obejmuje trzy staże:

Staż 1. - dla 20. logistyków w Walencji (Hiszpania) - koordynator: p. Alicja Żuchowska Praktyka odbędzie się we współpracy ze sprawdzonym partnerem - Esmovią w firmach logistycznych Walencji.

Staż 2. - dla 20. informatyków, elektroników i mechatroników w Zwickau (Niemcy) - koordynator: p. Mariola Leśniewska, opiekunowie: p. Aneta Sadrak i p. Piotr Paluch. Praktyka odbędzie się w Centrum Szkolenia w Zwickau.

Staż 3. - dla 20. informatyków, elektroników i mechatroników w Maladze (Hiszpania) - koordynator: p. Mariola Leśniewska, opiekunowie: p. Mariola Leśniewska i p. Katarzyna Cedro. Praktyka będzie się odbywała w zakładach branży elektronicznej, informatycznej i mechatronicznej zlokalizowanych w Maladze i okolicy.

Planowany termin realizacji wszystkich staży to 18.05.2015 r. do 12.06.2015 r.