» Archiwum 2006

Wizyta nauczycieli z Czech
Wrzesień 2006r.

W dniach 24.09-30.09.2006r. w naszej szkole gościło 4 nauczycieli j. angielskiego z Zespołu Szkół w Brnie (Czechy): Vera Benedyktova, Olha Myslikova, Jana Matouskova i Zdenek Blazek. Szkoła techniczna w Brnie - Integrovana Stredni Skola Centrum Odborne Pripravy, w której pracują nasi goście, liczy ok. 1500 uczniów i kształci w podobnych kierunkach jak nasza szkoła: elektronika, mechanika, mechatronika, informatyka i ekonomia. Uczniowie uczą się 5 języków obcych: j. angielskiego, j. niemieckiego, j. włoskiego, j. rosyjskiego i j. hiszpańskiego.

WIZYTA CZTERECH NAUCZYCIELI Z BRNA W PRACOWNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI ZS3

Czescy nauczyciele przyjechali do Polski na zaproszenie Fundacji Na Rzecz Wspierania Rozwoju ZS Nr 3, w ramach programu Leonardo da Vinci. Autorkami projektu "czeskiego" były: p. Alicja Żuchowska i p. Katarzyna Cedro, a wspomagali je nauczyciele i dyrektorzy naszej szkoły. Celem projektu była wymiana doświadczeń w zakresie form i metod nauczania j. angielskiego w średniej szkole technicznej.

W PRACOWNI AUTOMATYKI I ROBOTYKI W PRACOWNI URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

Podczas pobytu w Ostrowcu Czesi zwiedzili naszą szkołę oraz pracownie techniczne, a także hospitowali lekcje prowadzone przez naszych nauczycieli: p. Katarzynę Cedro, p. Julitę Kuterę (j. angielski), p. Michała Gajewskiego (przyrządy i systemy pomiarowe) i p. Zbigniewa Kaletę (multimedia i grafika komputerowa).

W PRACOWNI INFORMATYKI PREZENTACJA SZKOŁY ISS-COP Z BRNA

Goście z Czech, w ramach warsztatów szkoleniowych, zaprezentowali naszym nauczycielom swoją szkołę w Brnie - Integrovana Stredni Skola Centrum Odborne Pripravy oraz omówili czeski system edukacji i szkolnictwa zawodowego. Nauczycieli z Czech interesowała szczególnie kwestia zewnętrznej matury, która zawita w ich szkole za 2 lata.

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE W STAROSTWIE W SALI KONFERENCYJNEJ STAROSTWA

W ramach projektu 28.09 odbyło się spotkanie czeskich nauczycieli z władzami Starostwa Powiatowego - wicestarostą Teresą Piwnik i naczelnikiem edukacji Maciejem Kuszewskim oraz nauczycielami j. angielskiego z innych ostrowieckich szkół.

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIE W STAROSTWIE ZDJĘCIE Z ORGANIZATORAMI PRZYJAZDU

Nasi goście byli niezwykle zadowoleni z tygodniowego pobytu w Ostrowcu. Zdenek Blazek podkreślał sympatyczną atmosferę panującą w naszej szkole, Olha i Vera chwaliły naszych uczniów, a Jana uwieczniała wszystko na fotografiach. Także mili Czesi zaskarbili sobie sympatię nauczycieli i uczniów ZS3. W przyszłości planowana jest dalsza współpraca między obiema szkołami. Tymczasem zobacz zdjęcia szkoły w Brnie.

BUDYNEK SZKOŁY TECHNICZNEJ W BRNIE SZKOŁA POSIADA 6 OBRABIAREK CNC

PRACOWNIA OBRABIAREK CNC PRACE DYPLOMOWE ELEKTRONIKÓW Z BRNA

PRACOWNIA INFORMATYCZNA W ISS-COP CENTRUM MULTIMEDIALNE W BIBLIOTECE

Więcej informacji o Zespole Szkół w Brnie znajdziesz na www.iss-copbrno.cz.