» Archiwum 2011

32 Sylwestrowe Biegi Uliczne
W Szydłowie pobiegło 350 osób

W piątek 30.12.2011r. w 32 Międzynarodowych Sylwestrowych Biegach Ulicznych, które zostały rozegrane w Szydłowie udział wzięło blisko 350 osób. W biegu głównym zwyciężali Polacy. Wśród mężczyzn triumfował Henryk Szost z Grunwaldu Poznań, a wśród kobiet Wioletta Frankiewicz-Janowska z AZS AWF Kraków.

Tegoroczne biegi w Szydłowie zgromadziły na starcie dużą ilość dzieci i młodzieży, ale także doświadczonych lekkoatletów. W biegu głównym padła rekordowa frekwencja. Wzięło w nim udział aż 97 biegaczy. Dla porównania możemy dodać, że przed rokiem było ich 59.

W zawodach wystartowało 5-ciu uczniów ZS nr 3 w Ostrowcu: Kacper Kwiecień zajął 2 miejsce z czasem 6 min. 09 s. w swojej kategorii wiekowej, Tomasz Cieślik był 8, Tomasz Soboń - 10, Artur Barański - 11, Krystian Soboń - 17. Opiekunem ekipy był mgr Igor Paluch.

Wyniki biegu:

• szkoły ponadgimnazjalne - chłopcy:
    1. Sylwester Lepiarz (MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski)
    2. Kacper Kwiecień (ZS 3 Ostrowiec Świętokrzyski)
    3. Mateusz Barabasz (Żaczek)
  • szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta:
    1. Karolina Mierzejewska (MUKS THM)
    2. Dominika Łukasiewicz (MUKS THM)
    3. Barbara Hajnosz (Trzcinica)