»  Archiwum wydarzeń

Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze
2019-11-06
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
W dniu 06.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach IX edycji projektu "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze", objętego patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji. Tematem spotkania były "Bezpieczne zakupy w sieci". Udział w nim wzięli: p. Anna Wasilewska - Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, p. Paweł Sieczkowski - Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach, p. Filip Przygodzki - Dział Bezpieczeństwa Allegro oraz uczniowie wszystkich klas pierwszych. Na początku przedstawiciel Wojewódzkiej Komendy Policji przypomniał, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi i podlegamy odpowiedzialności karnej. Natomiast w związku z rozwojem rynku zakupów w Internecie, zwiększa się liczba zagrożeń dla osób kupujących.

W trakcie prezentacji przygotowanej i przedstawionej przez pana Filipa Przygodzkiego, młodzież poznała odpowiedzi na pytania: Gdzie można dokonać zakupów w Internecie? Czym kierować się wybierając sklep lub platformę zakupową? Jakie mamy prawa jako kupujący? Jak bezpiecznie płacić za zakupy? Jak poradzić sobie z problemem, który pojawi się podczas dokonywania zakupów? Nasi uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji, wykazali się wiedzą z zakresu prezentowanego tematu, chętnie odpowiadali na pytania prowadzącego spotkanie.
Współczesna rzeczywistość pokazuje, że zagadnienia związane z bezpieczeństwem w sieci powinny być realizowane na wszystkich etapach edukacji.