»  Archiwum wydarzeń

Wycieczka dydaktyczna logistyków do Fabryki Porcelany
2019-11-04
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
W dniu 30 października 2019 r. klasy 1 Tl i 1 Tlm/l wraz z opiekunami p. Mirosławą Iracką i p. Ewą Barańską uczestniczyły w wycieczce dydaktycznej do Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. w Ćmielowie. Celem wycieczki było poznanie technologii produkcji porcelany, procesów logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji. W fabryce znaczna część wytwarzania wyrobów odbywa się ręcznie. Można było obserwować transport wewnętrzny w zakładzie, urządzenia do przemieszczania i składowania, tworzenie paletowych jednostek ładunkowych, pracę w magazynie wyrobów gotowych i inne działania logistyczne.

Uczniowie naszej szkoły, dzięki uprzejmości załogi fabryki, mogli obserwować proces produkcji, ale także własnoręcznie oczyszczać i przycinać gotowe odlewy oraz zdobić porcelanę za pomocą  kalki ceramicznej.