»  Archiwum wydarzeń

Młodzi głosują
2019-10-16
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Szkolne wybory parlamentarne zostały przeprowadzone przez nas dnia 09.10.2019 r. Wszystkie zadania związane z wyborami zostały rozdysponowane wśród uczniów. Wspólnie przygotowaliśmy plakaty, ulotki oraz urnę na głosy. W organizacji wyborów wspierała nas cała kadra nauczycielska. Wybory zostały przygotowane przez uczniów z klasy 2tl po okiem Pani Małgorzaty Wawrzkiewicz, która przekazała nam dużo wartościowych rad i cennych wskazówek oraz przeprowadziła z każdą klasą lekcje poświęcone wyborom parlamentarnym w Polsce. Informacje związane z wyborami zostały umieszczone na Facebooku oraz wkrótce opublikowane zostaną w lokalnej gazecie. Wybory zostały zorganizowane w głównej części budynku szkoły. Przygotowaliśmy miejsca dla komisji, urnę oraz miejsce dla głosujących, by zachować tajność wyborów.

Uczniowie naszej szkoły mogli głosować na każdej przerwie oraz lekcji. Osoby, które chciały oddać swój głos musiały okazać dowód tożsamości, następnie podpisać się na liście uczniów potwierdzającą tym samym odebranie karty do głosowania. Zostaliśmy zaskoczeni dużym zainteresowaniem wyborami i byliśmy pod wrażeniem zaangażowania uczniów oraz nauczycieli. Wyzwaniem było dla nas przygotowanie tego ważnego wydarzenia, ponieważ pierwszy raz zmierzyliśmy się z tak poważnym zadaniem. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wszystko musi być idealnie przygotowane.

W wyborach zagłosowało 257 uczniów, 6 głosów zostało unieważnionych. Frekwencja wyborów w naszej szkole wyniosła 38,5%. Wyniki wyborów były następujące:

- KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 4,78%
- KW Prawo I Sprawiedliwość - 16,33%