»  Archiwum wydarzeń

Umowa Patronacka z Politechniką Świętokrzyską
2019-10-16
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Dnia 11 października 2019 r. w auli Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim nastąpiło podpisanie Umowy Patronackiej pomiędzy Politechniką Świętokrzyską reprezentowaną przez Prorektora ds. Studenckich i Dydaktyki dr. hab. Artura Maciąga prof. PŚK i Kierownika Laboratorium Sieci Teleinformatycznych i Technologii Internetu Rzeczy dr. inż. Mirosława Płazę, a ZS nr 3 reprezentowanym przez dyrektora Tomasza Łodeja. Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim reprezentował pan Andrzej Jabłoński - Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego oraz pan Mariusz Łata - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. Umowa dotyczy wsparcia ze strony Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach dla klas technik informatyk i teleinformatyk ZS3.

Uczniowie klas 3 i 4 technik informatyk byli bardzo zainteresowani ofertą edukacyjną Politechniki Świętokrzyskiej przedstawioną przez pana Prorektora, natomiast pan kierownik Mirosław Płaza przedstawił ofertę dotyczącą studiów na kierunku teleinformatyka, jak również konkretne korzyści dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 wynikające z podpisanej umowie.

Nasi uczniowie będą mieli dostęp do kursów przygotowanych przez firmę CISCO oraz możliwość zdawanie egzaminów, potwierdzonych certyfikatami uznawanymi na całym świecie.

Zespół Szkół nr 3 i Politechnika Świętokrzyska podpisały porozumienie..
Zielone światło dla teleinformatyków..