»  Archiwum wydarzeń

Inspekcja Transportu Drogowego ponownie w THM-ie
2019-10-15
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Dnia 15 października 2019 r. Zespół Szkół nr 3 gościł w swoich murach inspektora z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Kielcach  - kierownika oddziału WITD w Opatowie pana mgr inż. Roberta Frejlicha, który został powitany przez dyrektora szkoły pana Tomasza Łodeja, nauczycieli oraz uczniów klas logistycznych (1Tl/5, 2Tl, 3 Tl, 4Tl) Młodzież wzięła udział w prelekcji na temat podstaw prawnych realizowania przewozów drogowych, wymagań stawianych kierowcom zawodowym oraz przewoźnikom drogowym, przepisów regulujących czas prowadzenia pojazdów, obowiązkowych przerw  i odpoczynków podczas wykonywania przewozów drogowych.

Ponadto inspektor Robert Frejlich  przybliżył uczniom zadania Inspekcji Transportu Drogowego oraz przebieg kontroli drogowej w zależności od specyfiki przewożonego ładunku.
Spotkanie zakończyła  prezentacja pojazdu  i sprzętu służbowego ITD, który jest niezbędny do wypełniania przez inspektorów ustawowych obowiązków.

Uczniowie mieli okazję poznać praktyczne aspekty pracy inspektorów ITD. Spotkanie zorganizowała pani Katarzyna Pastuszka nauczyciel zawodowych przedmiotów logistycznych.