Dzisiaj jest .
 
»  Archiwum wydarzeń


 
 
Wizyta studyjna logistyków w ATC Cargo w Gdyni
2019-04-22
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
ATC Cargo to operator logistyczny i profesjonalna firma spedycyjna mieszcząca się w Gdyni przy ulicy Polskiej 13A. To wyspecjalizowana firma w obsłudze ładunków w transporcie morskim, we wszystkich szerokościach geograficznych. Oferuje usługi w relacji „door to door” łącznie z usługami pochodnymi, dzięki temu klienci nie muszą się martwić o takie zagadnienia jak: obsługa portowa i celna, organizacja inspekcji towaru, planowanie dostaw.
28 marca 2019r. uczennica klasy 4 o kierunku technik logistyk – Iwona Nowak zajmując 2. miejsce w Konkursie Logistycznym WSAiB w Gdyni otrzymała m.in. nagrodę w postaci wizyty studyjnej w ATC Cargo. Z odwiedzin u operatora logistycznego Iwona skorzystała podczas wizyty w Trójmieście dnia 4 kwietnia 2019r. (finał OOSL) wraz z kolegą z klasy Maciejem Wątorem oraz wychowawcą Katarzyną Pastuszką.


Logistycy zostali mile przywitani przez menedżera ATC Cargo pana Arnolda Laskowskiego oraz pracowników firmy z różnych działów, m.in.  działu handlowego, drobnicy morskiej, spedycji morskiej, spedycji drogowej, działu eksportu oraz agencji celnej. Młodzież  została zapoznana z organizacją pracy na poszczególnych stanowiskach, m.in. z organizacją transportu w relacji importowej i eksportowej, obsługą ładunków pełnokontenerowych, ponadgabarytowych oraz drobnicowych oraz dokumentacją w transporcie morskim.


Pracownicy zwracali uwagę na kluczowe znaczenie ich pracy, czyli właściwe dopracowanie procesów logistycznych, które są w stanie znacznie zmniejszyć koszty związane z przepływem ładunków. Nie jest to praca łatwa, wymaga dobrego planowania, zaangażowania,  dyscypliny, sumienności przy wykonywaniu zadań, umiejętność szybkiej reakcji, logicznego myślenia, ale przede wszystkim umiejętność radzenia sobie ze stresem. Te cechy w połączeniu z dobrą organizacją pracy umożliwiają spedytorom rzetelne i profesjonalne wykonywanie usług i osiągnięcie zadowolenia klienta.


Podczas wizyty młodzież miała sposobność obserwacji ogromu wykonywanych przez zaangażowany zespół profesjonalistów czynności,  możliwości operacyjnych i technicznych  oraz szerokiego wachlarza oferowanych przez firmę usług. 


ATC Cargo zajmuje bowiem czołowe pozycje w statystykach przeładunków kontenerowych na portowych terminalach kontenerowych: BCT, GCT, DCT oraz GTK. Jako jeden  z pierwszych podmiotów w Polsce firma uzyskała status Upoważnionego Przedsiębiorcy Wspólnotowego AEO*.
Możliwość odbycia wizyty studyjnej to niepowtarzalna okazja, aby poznać bliżej firmę oraz pracujące tam osoby i przyjrzeć się środowisku w jakim pracują.


Podczas spotkania w ATC Cargo pracownicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami, opisywali specyfikę pracy w ich firmie i dzielili się  swoimi doświadczeniami. Była to również okazja na zwiedzenie przestrzeni biurowej firmy.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali gadżety firmowe, a Iwona Nowak odebrała dodatkową nagrodę od ATC Cargo.


Firma ze względu na szeroki zakres świadczonych usług i dużą ilość zleceń chętnie przyjmuje pracowników na stanowiska spedytorów w dziale spedycji drogowej i morskiej.  
Dziękujemy za wizytę i miłe przyjęcie.
 
 
^ Do góry ^
   
Wszystko o praktykach zagranicznych naszych uczniów: praktyki.zs3ostrowiec.pl