»  Archiwum wydarzeń

Logistycy poznają kluczowe zasady ochrony danych podczas spotkania z Inspektorem Ochrony Danych
2019-03-12
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Prywatność, anonimowość, zasady ochrony danych zarówno prywatnych jak i firmowych – o tym, co oznaczają te pojęcie i jak na co dzień dbać o bezpieczeństwo danych to tematyka spotkania młodzieży klas logistycznych Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim z Inspektorem Ochrony Danych panem Michałem Brodą.
Dziś uczniowie, a w przyszłości pracownicy bądź pracodawcy zostali zapoznani z technicznymi i osobowymi zabezpieczeniami ochrony danych, z przepisami prawnymi dotyczącymi ochrony danych. Uświadomili sobie jak ważna jest ochrona sprzętów takich jak laptop lub tablet, a także dokumentów, np. dowód osobisty, które zawierają dane osobowe.

Pan Michał Broda przedstawił podstawowe błędy jakie popełniają pracownicy w obchodzeniu się z danymi firmowymi, a na koniec prelekcji zostały zaprezentowane praktyczne „kejsy” do rozwiązania, które pomogły w podsumowaniu ogromu informacji z zakresu zasad ochrony danych osobowych i pomogły w uświadomieniu młodzieży, jakie zagrożenia wiążą się z beztroskim udostępnianiem informacji na swój temat na portalach internetowych lub z niewłaściwie dobranym hasłem do skrzynek poczty elektronicznej.