»  Archiwum wydarzeń

Finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w zakładzie produkcyjnym Hilding Anders Polska
2019-03-09
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Uzdolniona młodzież THM, czyli finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez pierwszą w Polsce uczelnię logistyczną w Poznaniu, miała możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Hilding Anders Polska w Murowanej Goślinie.

Uczniowie ZS nr 3, a mianowicie: Iwona Nowak, Natalia Czarnecka, Piotr Niewiadomski, Maciej Wątor i Wiktor Zych to doświadczeni już olimpijczycy z dziedziny transportu, spedycji i szeroko rozumianej logistyki. Niektórzy z nich tytuł finalisty olimpiad logistycznych i spedycyjno-logistycznych zdobyli już kilkakrotnie, zajmując czołowe miejsca wśród najlepszych młodych logistyków w kraju. Maciej Wątor w zeszłym roku zajął 6. miejsce w Polsce i zdobył tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Utalentowana młodzież kształci się pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, między innymi pani Katarzyny Pastuszki i Marioli Jabłońskiej.

1 marca 2019 roku „piątka” z THM-u wzięła udział w finale OOL w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. W przeddzień olimpiady młodzież dzięki uprzejmości zarządu firmy Hilding Andres Polska, dyrektora generalnego Piotra Rychlika,  a także jednego z pracowników firmy, a jednocześnie absolwenta THM-u Jakuba Roślickiego - specjalisty ds. kalkulacji kosztów w zakładzie, miała sposobność zapoznania się z linią produkcyjną materacy i poduszek w Murowanej Goślinie.

Grupa Hilding Anders, z siedzibą w Malmö w Szwecji, jest wiodącym producentem łóżek i materacy w Europie i Azji. Firma założona w 1939 r. jako biznes rodzinny rozwinęła się w przedsiębiorstwo działające obecnie w ponad 19 krajach. Dziś produkty Hilding Anders można kupić w ponad 60 krajach na całym świecie. W Polsce firma swą siedzibę posiada w Murowanej Goślinie, 25 km od Poznania.

Podczas wycieczki w zakładzie olimpijczycy dokładnie obserwowali każdy etap produkcji i jej zautomatyzowane linie produkcyjne. W programie nie mogło zabraknąć wizyty w magazynie materiałów i wyrobów gotowych, gdzie przechowywane są oraz przygotowywane do wysyłki gotowe produkty.

Podczas rozmów z Jakubem Roślickim uczniowie mieli możliwość uświadomienia sobie, jak ważnym aspektem działalności przedsiębiorstwa jest logistyka produkcji, która wspiera w znaczący sposób proces wytwarzania wyrobów gotowych, pozyskując wszelkie niezbędne do tego zasoby (np. materiały, informacje, zasoby ludzkie i pieniężne) i obejmuje wszystkie czynności, które są związane z zaopatrzeniem procesu produkcji w surowce, półfabrykaty materiały pomocnicze i opakowania oraz zajmuje się przekazywaniem półwyrobów i wyrobów gotowych do magazynu zbytu. Uczniowie mogli zapoznać się także ze specyfiką pracy logistyka jako specjalisty przygotowania produkcji, sterującego i nadzorującego proces produkcji, pracą magazyniera, pracownika obsługującego maszyny produkcyjne, czy w końcu specjalisty ds. kalkulacji kosztów.

Wycieczka była niezwykle ciekawą lekcją w terenie, możliwością zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego oraz wspaniałą okazją do integracji branżowej. Organizatorem przedsięwzięcia była pani Katarzyna Pastuszka – nauczyciel ZS 3 w Ostrowcu Św.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już 29 marca 2019 r. Trzymamy kciuki!

www.youtube.com..