»  Archiwum wydarzeń

Logistycy na IV Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań - Warsaw Pack 2019
2019-03-09
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
7 marca 2019 roku uczniowie klasy drugiej o kierunku technik logistyk w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. wzięli udział w Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019 w podwarszawskim Nadarzynie.
Warsaw Pack to specjalistyczne wydarzenie skupiające wszystkie gałęzi branży opakowaniowej. Targi podzielone zostały na: strefę techniki pakowania, strefę automatyki, strefę materiałów, strefę druku i etykiet, strefę logistyki i magazynowania, strefę display oraz szeroko pojętą strefę opakowań.

Podczas tego specjalistycznego wydarzenia uczniowie mieli możliwość zapoznania  się z szeroką ofertą opakowań spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, chemicznych, opakowań transportowych, przemysłowych oraz całej logistyki wewnątrz magazynowej jak i transportowej.

Nie zabrakło także maszyn wytwarzających opakowania i maszyn pakujących, szerokiej gamy etykiet i maszyn etykietujących.

Dzięki uczestnictwu w targach młodzież wzbogaciła swoją wiedzę praktyczną z zakresu ogólnie pojętych opakowań, magazynowania i transportu wewnątrzzakładowego.

Młodzi logistycy zapoznali się z najnowszymi trendami rynkowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami  w zakresie techniki pakowania, chętnie korzystając ze wsparcia merytorycznego liderów w/w branż. Największą uwagę przykuły opakowania przyjazne środowisku, tj. opakowania biodegradowalne i ciekawe rozwiązania ekologicznych opakowań tekturowych z recyklingu.

Opiekunami młodzieży były nauczycielki przedmiotów zawodowych popularnego THMu-u: Katarzyna Pastuszka. Mariola Jabłońska i Ewa Kaleta.