»  Archiwum wydarzeń

Wycieczka do Centrum Logistycznego Signal Meble
2018-10-04
Dodał: p. Katarzyna Pastuszka
Dnia 02.10 i 03.10.2018 roku uczniowie klas logistycznych, a mianowicie: 3Tl oraz 2 Tl dzięki uprzejmości prezesa firmy pana Piotra Biesiady uczestniczyli w wycieczce do Centrum Logistycznego SIGNAL Meble w Ostrowcu Św.
Firmy zajmującej się importem oraz hurtową dystrybucją mebli, oświetlenia i luster, wyróżniających się wyjątkowym designem i wysokimi walorami użytkowymi.
Odbiorcami ostrowieckiej firmy założonej w 1992 roku są renomowane sieci handlowe, hurtownie oraz grupa ponad tysiąca salonów meblowych.
Obecnie produkty Signal Meble eksportowane są do blisko 30 krajów, głównie europejskich. Firma posiada również własne salony meblowe.
Młodzież pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych p. Marioli Jabłońskiej, p. Katarzyny Pastuszki . p. A. Rogowskiej oraz pracowników CL: kierownika magazynu -Janusza Kozieła, pani Violetty Chodorek oraz pana Przemysława Jedlikowskiego (absolwenta THM) mieli okazję obserwować pracę w magazynie wysokiego składowania, a dokładniej proces rozładunku, przyjęcia towaru do magazynu, działania manipulacyjne wykonywane zgodnie z określonymi warunkami organizacyjnymi i technologicznymi.
Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu młodzież po odbytym szkoleniu BHP zapoznała się nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w gospodarce magazynowej, wyposażeniem magazynu, urządzeniami transportu wewnętrznego wykorzystywanymi w magazynie,  zabezpieczeniami  przeciwpożarowymi oraz codzienną pracą kierownika magazynu oraz magazyniera.
Głównym celem wycieczki było wsparcie nauczanych  przedmiotów na kierunku technik logistyk, a mianowicie: organizacja prac magazynowych oraz laboratorium magazynowego.