»  Archiwum wydarzeń

Ostrowiec pamięta o swoi rodakach
2018-09-28
17 września 1939 r., Armia Czerwona łamiąc pakt o nieagresji, bez wypowiedzenia wojny wkroczyła na teren Rzeczypospolitej. Po napaści aresztowano ponad 200 tys. polskich, oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Większość z nich rozstrzelano w Katyniu, Charkowie, Twerze, Kuropatach czy Bykowni.Na Syberię wywieziono około 1 mln 350 tys. Polaków. Część z nich nigdy nie wróciła.
W kościele NSJ na ul Sandomierskiej odprawiono mszę święta w   79. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Przy pomniku ku czci pomordowanych na wschodzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów.
Szkołę reprezentował poczet sztandarowy i delegacja uczniów wraz dyrektorem szkoły Czesławem Golisem. Opiekunem uczniów podczas uroczystości był Pan Jacek Grygiel.