»  Archiwum wydarzeń

Spotkanie po latach...
2018-06-17
Dodał: p. Renata Kowalska
W sobotnie popołudnie, 9 czerwca, odbyło się piękne spotkanie naszych absolwentów – rocznik matury 1998.
Na 20-lecie matury przybyło 18 uczniów klasy V Eo. Spotkanie rozpoczęło się od zapalenia zniczy na grobie pierwszego wychowawcy klasy - profesora Edwarda Lisa - byłego wicedyrektora THM. Absolwenci wraz z wychowawczynią - Renatą Kowalską, oddali hołd i upamiętnili tym samym postać swojego wychowawcy w klasach pierwszej, drugiej i trzeciej.
Po części oficjalnej świętowanie jubileuszu kontynuowano w jednej z ostrowieckich restauracji. Uroczystość otworzył Arkadiusz Ostrowski, który przywitał wychowawczynię – Renatę Kowalską, dawnych profesorów - Radosława Moskala i Janusza Zielińskiego oraz swoich 17, przybyłych na spotkanie kolegów. Wychowawczyni została obdarowana pięknym bukietem kwiatów i wygłosiła krótkie przemówienie, podczas którego nie kryła swego wzruszenia i radości.
Czas jakby na chwilę cofnął się o 20 lat. Renata Kowalska sprawdziła listę obecności. Usprawiedliwiła kilku nieobecnych i wręczyła swoim byłym uczniom oficjalne certyfikaty 20-lecia matury. Było to dość nieoczekiwane wydarzenie i wywołało sporo emocji. Obecni 40-latkowie z byłej V Eo znów byli dla swoich nauczycieli - profesorów Tomeczkiem, Radkiem, Piotrusiem itd. Rozmowom nie było końca. Gdzie mieszkasz? Pracujesz? Czy masz dzieci? A pamiętasz? Tu przywoływano wspomnienia, wycieczki, różne wybryki, chwile radosne i smutne, egzamin maturalny. Największe emocje i salwy śmiechu wzbudzały zdjęcia, oglądane z wielką ciekawością. Tematów nie zabrakło. Nikt się nie wywyższał, nie udawał tego, kim nie jest. Wspomnienia i dyskusje o życiu trwały do zamknięcia lokalu, a podobno i dłużej.
Organizowane po latach spotkania klasowe cieszą się niesłabnącą popularnością i są niewyczerpalnym źródłem emocji. Przy rozstaniu obiecano wychowawczyni, że następne spotkanie odbędzie się najpóźniej za 10 lat.
Miejmy nadzieję, że klasa V Eo będzie z powodzeniem kontynuować piękną tradycję spotkań pomaturalnych w naszej szkole.

fot. Radosław Moskal