»  Archiwum wydarzeń

¡Hola!
2018-06-04
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Trzeci tydzień pobytu w Hiszpanii już za nami. Mimo szybko upływającego czasu staramy się nie myśleć o nadchodzącym końcu naszej zagranicznej przygody. W wolnych chwilach chętnie korzystamy z atrakcji mieszczących się w hotelu, przede wszystkim zaś z basenu. Pogoda nie zawodzi, dzięki czemu w pełni możemy wykorzystać pozostały nam czas. Codziennie nabywamy tu nowych umiejętności, przede wszystkim utrwalamy posługiwanie się językiem angielskim. Jest on nam konieczny na każdym kroku, dzięki czemu korzystanie z niego stało się zupełnie naturalne.

Kuba Przydatek odbywa praktykę w firmie Athento, która specjalizuje się w tworzeniu nowego oprogramowania oraz aplikacji internetowych. Kuba otrzymał stanowisko Website Developer. Jego zadaniem było zapoznanie się z językiem programowania Python, który może być używany między innymi w back-end’owym programowaniu web’owym. Następnie mógł w pełni rozpocząć pracę z zespołem stosując nowo poznany język w framework’u Django.

Krystian Dzik i Michał Przysucha, uczniowie klasy 3 Tia, pracują w firmie Signo Estudio. Zajmują się projektowaniem stron internetowych oraz grafiką komputerową. W pierwszym tygodniu praktyk musieli przejść kilka kursów z zakresu technologii wykorzystywanych w firmie, natomiast w kolejnych pracowali już nad stronami dla klientów firmy. Twierdzą że atmosfera w pracy jest przyjazna, a szeroki zakres obowiązków sprawia, że czas szybko upływa.

Uczniowie klasy 3 Te Jakub Kidoń i Szymon Różalski swoje praktyki odbywają w autoryzowanym serwisie urządzeń elektronicznych Electronica 2000. Do ich codziennych obowiązków należy między innymi diagnostyka i usuwanie przyczyn usterek sprzętu AGD, telewizorów, zestawów audio i innych, a także dbanie o odpowiedni stan magazynowy elementów i podzespołów elektronicznych wymaganych do prac serwisowych . Ich bezpośrednim przełożonym jest Salvador Moreno – serwisant z wieloletnim doświadczeniem, który chętnie służy wsparciem merytorycznym.

Michał Strąpoć i Maciej Adamski, uczniowie klasy 3 Tm i Tlm odbywają staż w firmie Eneso Tecnologia de Adaptación. Zajmują się oni między innymi adaptacją sprzętu komputerowego na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz montażem pulpitów sterujących muzyką i oświetleniem. Ich przełożoną jest Esther Garcia Garaluz, zaś w czasie wykonywania codziennych obowiązków radą służy im Rafael – wieloletni pracownik firmy.

W sobotę udaliśmy się na wycieczkę do malowniczej Sevilli, w której mieliśmy okazję podziwiać ogrom największej gotyckiej katedry na świecie. Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla to wspaniały budynek z historią sięgającą końca XII wieku. Oprócz niej zwiedziliśmy stare miasto oraz spędziliśmy czas w okolicznych restauracjach i lodziarniach.
Niedziela upłynęła nam na oglądaniu pokazów egzotycznych zwierząt, w tym ptaków i delfinów zorganizowanych w lokalnym ogrodzie zoologicznym. Część z nich mieściła się na górującym nad okolicą szczycie, na który dostaliśmy się kolejką linową. Widoki z tej podróży na długo pozostaną w naszej pamięci.