»  Archiwum wydarzeń

¡Bienvenida!
2018-05-30
Dodał: p. Zbigniew Kaleta
Za nami kolejny tydzień praktyk - już drugi! Czas mija porażająco szybko, słońce wzbija się wyżej, a nasze opalone twarze są coraz bardziej uśmiechnięte. Słoneczna Malaga i nadmorskie okolice urzekają nas swym niebywałym urokiem i odkrywają przed nami swoje tajemnice. Podczas codziennych podróży do pracy otwierają się przed nami nowe możliwości, które są dla nas kolejnym ekscytującym doświadczeniem.

Aleksandra Loranty i Marcin Szemraj, uczniowie klasy 3 Teu/u odbywają praktykę w firmie Avako Solar S.L. Przedsiębiorstwo zajmuje się kontrolowaniem, konserwacją i naprawą ponad 40 instalacji fotowoltaicznych znajdujących się na terenie Hiszpanii. Do obowiązków praktykantów należą zarówno prace biurowe, jak i te w terenie. Zajmują się oni m.in. analizą wyników produkcji poszczególnych instalacji oraz nadzorowaniem ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki pracy w terenie mogą z bliska obserwować funkcjonowanie urządzeń lub z pomocą specjalistów usunąć ewentualne usterki i awarie poszczególnych elementów. Opiekunami uczniów są Noelia Saez, która nadzoruje prace biurowe i Alejandro Vazquez, który nadzoruje pracę w terenie. Uczniowie są zachwyceni swoją pracą!

Anna Zbrożyna oraz Natalia Fitowska  - uczennice klas 3Tia oraz 3Tib, w firmie The Copy Shop zajmują się m.in. uaktualnianiem baz danych sklepu internetowego oraz przenoszeniem informacji z hurtownii na stronę sklepu. Produkty, które są dodawane przez praktykantki, udostępnione są na stronach kontrahentów. Opiekunami praktyki zawodowej uczennic są Fernando Garcia i Ainhoa Gorcé, którzy dzięki swojemu doświadczeniu potrafią udzielić bardzo cennych wskazówek.

Karol Gilewski - uczeń klasy 3Tib, informatyk o bardzo wysokim poziomie wiedzy, został bardzo hojnie wyróżniony przez swojego pracodawcę i został administratorem strony internetowej firmy Randal Systems- firmy, w której odbywa praktykę zawodową. Jego zadaniami są przede wszystkim aktualizacja i dodawanie nowych produktów, a także tworzenie grafiki przedstawiającej zautomatyzowany przemysł podwodny. Podczas chwil przerwy, Karol serwisuje firmowy sprzęt komputerowy.

Claudia Sbriglio i Jakub Szwagierczak - uczniowie klasy 3Tm, również odbywają swoją praktykę w fimie Randal Systems. Przez pierwsze tygodnie zajmowali się wykrywaniem błędów oraz naprawą drukarki 3D, a także tworzeniem modeli części do maszyn podwodnych w programie SolidWorks. W kolejnych tygodniach zaplanowano dla nich pracę na obrabiarkach CNC oraz wykonywanie na nich kolejnych projektów. "Wiedza i doświadczenie zdobywane na praktyce, z pewnością przydadzą się nam w przyszłości".

Karol, Claudia i Kuba są pod opieką Eloya Romero, jednego z pracowników firmy.

Drugi tydzień praktyk zakończyliśmy przygodami przeżytymi w Rondzie oraz Maladze. Mieliśmy okazję deptać po najstarszej, hiszpańskiej Corridzie, gdzie po dziś dzień odbywają się pokazy Matadorów, licznie gromadzące tłumy widzów. Mistyczna przyroda nieodłącznie towarzyszyła naszej wędrówce. Antyczne miasto urzekało krętymi uliczkami oraz malowniczym krajobrazem wąwozu Tajo, a rodowite Hiszpanki ubrane w tradycyjne XIX-wieczne stroje, przykuwały uwagę nie tylko mężczyzn. W czasie wolnym kosztowaliśmy hiszpańskich przysmaków tradycyjnej kuchni.

W Maladze odwiedziliśmy muzeum automatyki i mody, gdzie każdy znalazł coś dla siebie, po czym powędrowaliśmy wprost na szczyt Zamku Gibralfaro, gdzie najpiękniej w całej Maladze widać panoramę miasta.

Z niecierpliwością czekamy co przyniosą kolejne tygodnie!

Serdecznie pozdrawiamy ze słonecznej Hiszpanii!