»  Archiwum wydarzeń

Logistycy THM na Międzynarodowych Targach Transportu Spedycji i Logistyki
2018-03-26
Dodał: Natalia Fitowska
 II edycja Międzynarodowych Targów Transportu Spedycji i Logistyki 2018 to impreza, w której wzięło udział tysiące profesjonalistów związanych z szeroko rozumianą branżą: producenci, dystrybutorzy i importerzy. Odbywające się równolegle targi Warsaw Bus 2018 już po raz trzeci były miejscem spotkań czołowych przedstawicieli instytucji, organizacji i firm zajmujących się transportem publicznym. Uczniowie klas logistycznych Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. pod opieką p. Mirosławy Irackiej, p. Katarzyny Pastuszki oraz p. Janusza Zielińskiego mieli okazję wziąć udział w tym przedsięwzięciu, które miało miejsce w największym w Europie Środkowej Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO, w warszawskim Nadarzynie.

Podczas Międzynarodowych Targów Transportu Spedycji i Logistyki 2018 swoją ofertę zaprezentowali producenci, dystrybutorzy i importerzy: aut ciężarowych, naczep i przyczep, części zamiennych, wyposażenia, akcesoriów, opon, smarów, płynów eksploatacyjnych, systemów telemetrycznych, sieci serwisów, kart paliwowych i oprogramowania dla transportu, operatorzy giełd ładunków, przewoźnicy drogowi, dostawcy usług prawnych, brokerskich i ubezpieczeniowych, a także centra logistyczne i dystrybucyjne oraz powierzchnie magazynowe. Na targach zaprezentowały się agencje personalne oraz agencje pośrednictwa pracy, które pomagają swoją wiedzą w aspekcie doradztwa personalnego oraz prawa pracy zarówno pracodawcom jak i potencjalnym pracownikom. 3 dzień Targów – 23 marca (piątek) poświęcony został szkołom branżowym o specjalizacji transport, spedycja i logistyka. Swoją ofertę dydaktyczną zaprezentowały także uczelnie wyższe m.in. Politechnika Warszawska i Wojskowa Akademia Techniczna a minister Anna Zalewska spotkała się na krótkiej konferencji z młodzieżą i nauczycielami.

Wizyta na targach to kilka godzin wrażeń. Uczniowie poznali z bliska nowe technologie, spotkali się z Inspektorami Transportu Drogowego, przedsiębiorcami, mieli okazję zasiąść za sterami ciężarówek, skorzystać z zabaw na symulatorach. Jednym słowem – niezapomniane doświadczenie!. Dziękujemy młodzieży za wzorowe zachowanie podczas wycieczki a opiekunom za zorganizowanie przedsięwzięcia oraz za troskę i czuwaniem nad bezpieczeństwem uczniów podczas wyprawy.