»  Archiwum wydarzeń

95 LAT MINĘŁO…
2017-10-05
Dodał: Natalia Fitowska
23 września 2017r. w Zespole Szkół nr 3 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W szkolnych murach już po raz kolejny byliśmy świadkami historii. W roku 2017 przypada 95-ta rocznica powstania naszej szkoły. Z tej okazji  23 września do dawnego THM-u przybyli licznie absolwenci tej szkoły, dawni Profesorowie, Dyrektorzy, pracownicy oraz obecni uczniowie. O godzinie 9.00 zaproszeni goście zgromadzili się na mszy św. rozpoczynającej obchody 95-lecia, która odbyła się tradycyjnie w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Sandomierskiej.
Następnie wszyscy przeszli  do szkolnej auli, gdzie o 10:30 rozpoczęła się główna część Gali Jubileuszowej. Na wstępie entuzjastycznie powitano zaproszonych gości, emerytowanych dyrektorów, nauczycieli,  absolwentów i wszystkich przybyłych na uroczystość. Kolejnym punktem programu imprezy było wręczenie pamiątkowych  dyplomów dla absolwentów świętujących w bieżącym roku 50-lecie matury. Symboliczne „medale” wręczono również  byłym oraz obecnym ,,kapitanom naszego pięknego okrętu’’, czyli kadrze dyrektorskiej. Nie obyło się bez urodzinowych życzeń od, m.in. ostrowieckiego starosty - Zbigniewa Dudy, przedstawicieli prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego - Jarosława Górczyńskiego oraz dyrektorów ostrowieckich placówek i uczelni wyższych. Po oficjalnej części  uroczystości przyszła pora na prezentację i występ młodzieży.
Obecni uczniowie pod bacznym okiem nauczycielek: Anny Wiecheć i Edyty Świątek przygotowali barwny program, bogaty w występy wokalne, recytatorskie, gitarowe, a nawet pianistyczne. Pokolenie absolwentów i zgromadzeni goście nagrodzili młodzież gromkimi brawami. Przy  owacjach na stojąco na salę został wprowadzony urodzinowy tort. Honoru związanego z odkrojeniem pierwszego kawałka ciasta dostąpił dyrektor Czesław Golis.
Po tym miłym akcencie zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania szkoły, powrotu do swoich klas wraz z kolegami i koleżankami ze szkolnych ław. Jednak dzień ten był obfity jeszcze w wiele innych  atrakcji.
Chętne osoby miały możliwość odwiedzenia popularnego w naszym rejonie Muzeum Archeologicznego ,,Krzemionki’’. Natomiast po oficjalnej części związanej z obchodami 95-lecia nadszedł czas na spotkania klasowe, gdzie dawni koledzy i koleżanki mogli powspominać stare, piękne czasy.