» Archiwum 2008

Honorowy patronat - Starosta Ostrowiecki Waldemar Marek Paluch

V Mistrzostwa Wiedzy

18 marca 2008r. w auli naszej szkoły odbyły się V Mistrzostwa Wiedzy zorganizowane przez Wyższą Szkołę Biznesu im. biskupa Jana Chrapka w Radomiu oraz "Radio Rekord FM". Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Ostrowiecki Waldemar M. Paluch.

V Mistrzostwa Wiedzy

W zmaganiach wzięło udział około 50 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowieckiego. W pierwszym etapie rozwiązywano testy w kategoriach:

1. "Samochody osobowe, historia i teraźniejszość"
  2. "Współczesne technologie informacyjne"
  3. "Polska i świat po II wojnie światowej"
  4. "Polska w procesie integracji europejskiej"
  5. "Ekonomia na co dzień"

V Mistrzostwa Wiedzy

Konkurs podzielony został na trzy etapy, a jego finał zaplanowany został na antenie "Radia Rekord FM". Wśród nagród rzeczowych, na które przeznaczono 6 tysięcy złotych, znalazły się między innymi aparaty fotograficzne czy odtwarzacze MP4. W finale konkursu przeznaczonego dla uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych przewidziano nagrody o łącznej wartości 15 tysięcy złotych. Jako nagrody przewidziano również indeksy Wyższej Szkoły Biznesu im. biskupa Jana Chrapka i zwolnienie z czesnego.